Szukasz doświadczonego podologa we Wrocławiu? Dobrze trafiłeś. Nasz zespół specjalistów świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu pedicure leczniczego, inaczej zwanego podologicznym lub medycznym. Regularny pedicure leczniczy pomaga utrzymać stopy w najlepszej kondycji oraz zapobiec nieprzyjemnościom. Przeczytaj więcej o podstawowym zabiegu podologicznym i umów się na wizytę. Nasz gabinet znajduje się na ulicy Skarbowców 115 we Wrocławiu.

Podstawowy zabieg podologiczny to inna nazwa pedicuru leczniczego. Poprzedzają go dokładne oględziny i wywiad podologiczny.

Celem jest nie tylko pozbycie się uporczywych problemów (modzele, odciski, diagnostyka paznokcia wrastającego/wkręcającego, brodawki, nadpotliwość, pękające pięty, hallux valgus itd.), ale również wdrożenie postępowania leczniczego i ustalenia pielęgnacji domowej.

Pedicure leczniczy różni się od kosmetycznego.

W odróżnieniu od pedicure kosmetycznego, podolog nie pracuje na rozmoczonej skórze – to zaburza obraz zmian mogących pojawiać się na skórze jak i skutkuje usunięciem nadmiernej ilości naskórka.

Do podstawowego zabiegu podologicznego stosuje się wyłącznie narzędzie sterylne i jednorazowe.

Dzięki temu eliminuje się ryzyko zakażeń bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych.  Skóra opracowana w odpowiednim kierunku, zgodnie z zasadami i dzięki wdrożeniu odpowiedniej pielęgnacji odwdzięczy się zachowując gładki i zdrowy wygląd na wiele tygodni.

 

Dowiedz się, czym są modzele, które podolog często usuwa podczas podstawowego zabiegu podologicznego.

 

Zobacz gdzie znajduje się gabinet ⟶

Zespół podologów z Wrocławia