Szukasz doświadczonego podologa we Wrocławiu? Dobrze trafiłeś. Nasz zespół specjalistów świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu pedicure leczniczego, inaczej zwanego podologicznym lub medycznym. Regularny pedicure leczniczy pomaga utrzymać stopy w najlepszej kondycji oraz zapobiec nieprzyjemnościom. Przeczytaj więcej o podstawowym zabiegu podologicznym i umów się na wizytę. Nasz gabinet znajduje się na ulicy Skarbowców 115 we Wrocławiu.

Podstawowy zabieg podologiczny to inna nazwa pedicuru leczniczego. Poprzedzają go dokładne oględziny i wywiad podologiczny.

Celem jest nie tylko pozbycie się uporczywych problemów (modzele, odciski, diagnostyka paznokcia wrastającego/wkręcającego, brodawki, nadpotliwość, pękające pięty, hallux valgus itd.), ale również wdrożenie postępowania leczniczego i ustalenia pielęgnacji domowej.

Pedicure leczniczy Wrocław różni się od kosmetycznego

W odróżnieniu od pedicure kosmetycznego, podolog nie pracuje na rozmoczonej skórze – to zaburza obraz zmian mogących pojawiać się na skórze jak i skutkuje usunięciem nadmiernej ilości naskórka.

Do podstawowego zabiegu podologicznego stosuje się wyłącznie narzędzie sterylne i jednorazowe.

Dzięki temu eliminuje się ryzyko zakażeń bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych.  Skóra opracowana w odpowiednim kierunku, zgodnie z zasadami i dzięki wdrożeniu odpowiedniej pielęgnacji odwdzięczy się zachowując gładki i zdrowy wygląd na wiele tygodni.

 

Podstawowy zabieg podologiczny – kompendium wiedzy

Adres Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Przygotowanie do zabiegu Zalecenia po zabiegu Przeciwwskazania
ul. Skarbowców 115
Wrocław
60-90 min. 140-190 zł Brak szczególnego przygotowania
  1. Regularne wizyty w gabinecie co 4-6 tygodni.
  2. Stosowanie kremu nawilżającego, regenerującego 2x dziennie.
  3. Nie używanie tarek, pumeksów, skarpetek złuszczających.
Względne:
a) Nieunormowana cukrzycab) Problemy z krzepliwością krwi

 

Dowiedz się, czym są modzele, które podolog często usuwa podczas podstawowego zabiegu podologicznego.

 

Zobacz gdzie znajduje się gabinet ⟶

Zespół podologów z Wrocławia