Prawidłowe ustawienie stóp jest podstawą prawidłowego funkcjonowania całego organizmu

indywidualne wkładki ortopedyczne

Jednymi z pierwszych pytań jakie podolog we Wrocławiu zadaje Pacjentowi po oględzinach stóp i
obuwia są:

  • czy są bóle w odcinku szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa?
  • czy Pacjent cierpi na bóle głowy, problemy ze snem?

Tak, ustawienie stóp wpływa na całą oś kręgosłupa, stawy kolanowe, biodrowe. Wcześnie wykryte wady, jak np. u dzieci w większości przypadków możemy wyeliminować odpowiednimi ćwiczeniami, które dla dziecka są zabawą. U osób dorosłych, wady stóp prowadzą do chorób kręgosłupa, bólów głowy, choć to tylko kropla w morzu skutków. Pacjenci leczą bóle kręgosłupa, jednak żaden lekarz nie spogląda na podstawę funkcjonowania kręgosłupa – stopy.

Problemy skóry i przydatków – leczenie we Wrocławiu

Należą do nich: modzele, odciski, paznokcie wkręcające, onycholiza – tu także winne są patologie w obrębie ustawienia stopy. Dziś wiele gabinetów oferuje wachlarz badań stóp – szczególnie modne stało się komputerowe badanie stóp. Warto wiedzieć, że dla specjalisty potrzebna jest jedynie wiedza, doświadczenie i podoskop, pozostałe gadżety mają jedynie na celu wywarcie wrażenia na Pacjencie.

W naszym wrocławskim Centrum zajmujemy się nie tylko Twoimi stopami – dzięki współpracy z fizjoterapeutą i osteopatą, dbamy także o zdrowie Twojego kręgosłupa. Jesteśmy w stanie zapobiegać jego dysfunkcjom i korygować te wady, które już zaistniały. Podczas badania fizjoterapeuta zbada funkcjonalność stawów, ustawienie bioder, kolan i stóp. Oceni, jak może skorygować zaistniałe wady, jeśli zajdzie  aka konieczność – zaleci ćwiczenia wspomagające i na miejscu wykona indywidualne wkładki ICB.

indywidualne wkładki ortopedyczne

 

indywidualne wkładki ortopedyczne

DLACZEGO ICB?

  • wkładki ICB MEDICAL wykonują tylko specjaliści (fizjoterapeuci, lekarze oraz technicy ortopedzi)
  • system termoplastycznych wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL został opracowany w Australii przez specjalistów (lekarzy podiatrów i biomechaników) i jest wynikiem wieloletnich badań medycznych
  • prawidłowa korekcja wady odbywa się w trakcie jednej wizyty w butach pacjenta na podstawie badania wykonanego przez specjalistę
  • wkładka ICB MEDICAL jest termoformowalna na całej długości, grubości i szerokości (za pomocą pistoletu termicznego w temperaturze 300-600°C), co daje możliwość terapeucie realizacji każdego planu na wkładkę korekcyjną lub odciążającą (system posiada również całą gamę dodatków umożliwiających wykonanie złożonych aplikacji na wkładce)
  • istnieje możliwość wielokrotnej zmiany kształtu wkładki, co umożliwia np korekcję etapową (np w celu ochrony stawów kolanowych), lub dalszą terapię wkładką po uzyskaniu wstępnych efektów (np po wizycie kontrolnej)
  • materiał EVA o opatentowanej zamkniętej strukturze (bez pęcherzyków powietrza) z którego wykonana wkładka ortopedyczna, posiada pamięć kształtu, co umożliwia wykonywanie odbarczeń czasowych na wkładce (np przy bolesnych modzelach, zapaleniu rozcięgna podeszwowego – ostrogi piętowej). Po połączonej terapii (fizykoterapia, rehabilitacja, wkładka), wystarczy ponownie podgrzać strumieniem powietrza (ok 500 ºC) fragment wkładki aby przywrócić jej pierwotny kształt, pozostawiając prawidłową korekcję pięty szeroki wachlarz możliwości doboru odpowiedniej wkładki – występują w 5 stopniach twardości (dobór w zależności od wagi pacjenta, oraz rodzaju dysfunkcji)
  • opatentowana przez ICB MEDICAL podwójna gęstość – wkładki w różnych miejscach powierzchni mają rożną twardość – tam gdzie wymagane jest wsparcie, materiał jest bardziej gęsty (sztywniejszy), w innych miejscach gdzie gdzie niezbędny jest komfort, materiał ma mniejszą gęstość (jest bardziej miękki, komfortowy)
  • możliwość doboru wkładki powlekanej z zewnątrz tkaniną (np do półbutów), w 2/3 długości, specjalnych do damskich butów na obcasach, sportowych dla aktywnych, czy specjalnych dla dzieci, czy bardzo miękkich – komfortowych dla osób starszych lub tego wymagających.

 

Badanie z wykonaniem wkładek indywidualnych – kompendium wiedzy

Adres Czas trwania zabiegu Cena Przygotowanie do zabiegu Zalecenia po zabiegu Przeciwwskazania
ul. Skarbowców 115
Wrocław
30 min. 450 zł Przygotowanie do badania pacjent dostaje w formie pisemnej lub mailowej. Pacjent otrzymuje indywidualnie po wykonanym badaniu. Brak przeciwwskazań

 

Indywidualne wkładki ortopedyczne zapobiegają powstawaniu odcisków, przeczytaj czym są.

Andrzej Wojdała

Andrzej Wojdała – Twój fizjoterapeutaPoznaj lepiej tego specjalistę

 

 

 

Zobacz gdzie znajduje się gabinet ⟶