Indywidualne wkładki ortopedyczne Wrocław

Prawidłowe ustawienie stóp jest podstawą prawidłowego funkcjonowania całego organizmu

Wkładki ortopedyczne

Jednymi z pierwszych pytań jakie podolog we Wrocławiu zadaje Pacjentowi po oględzinach stóp i obuwia są:

  • czy są bóle w odcinku szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa?
  • czy Pacjent cierpi na bóle głowy, problemy ze snem?

Tak, ustawienie stóp wpływa na całą oś kręgosłupa, stawy kolanowe, biodrowe. Wcześnie wykryte wady, jak np. u dzieci w większości przypadków możemy wyeliminować odpowiednimi ćwiczeniami, które dla dziecka są zabawą. U osób dorosłych, wady stóp prowadzą do chorób kręgosłupa, bólów głowy, choć to tylko kropla w morzu skutków. Pacjenci leczą bóle kręgosłupa, jednak żaden lekarz nie spogląda na podstawę funkcjonowania kręgosłupa – stopy.

Problemy skóry i przydatków – leczenie we Wrocławiu

Należą do nich: modzele, odciski, paznokcie wkręcające, onycholiza – tu także winne są patologie w obrębie ustawienia stopy. Dziś wiele gabinetów oferuje wachlarz badań stóp – szczególnie modne stało się komputerowe badanie stóp. Warto wiedzieć, że dla specjalisty potrzebna jest jedynie wiedza, doświadczenie i podoskop, pozostałe gadżety mają jedynie na celu wywarcie wrażenia na Pacjencie.

W naszym wrocławskim Centrum zajmujemy się nie tylko Twoimi stopami – dzięki współpracy z fizjoterapeutą i osteopatą, dbamy także o zdrowie Twojego kręgosłupa. Jesteśmy w stanie zapobiegać jego dysfunkcjom i korygować te wady, które już zaistniały. Podczas badania fizjoterapeuta zbada funkcjonalność stawów, ustawienie bioder, kolan i stóp. Oceni, jak może skorygować zaistniałe wady, jeśli zajdzie aka konieczność – zaleci ćwiczenia wspomagające i na miejscu wykona indywidualne wkładki ICB.

Zalety wkładek ortopedycznych

DLACZEGO ICB?

  • wkładki ICB MEDICAL wykonują tylko specjaliści (fizjoterapeuci, lekarze oraz technicy ortopedzi)
  • system termoplastycznych wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL został opracowany w Australii przez specjalistów (lekarzy podiatrów i biomechaników) i jest wynikiem wieloletnich badań medycznych
  • prawidłowa korekcja wady odbywa się w trakcie jednej wizyty w butach pacjenta na podstawie badania wykonanego przez specjalistę
  • wkładka ICB MEDICAL jest termoformowalna na całej długości, grubości i szerokości (za pomocą pistoletu termicznego w temperaturze 300-600°C), co daje możliwość terapeucie realizacji każdego planu na wkładkę korekcyjną lub odciążającą (system posiada również całą gamę dodatków umożliwiających wykonanie złożonych aplikacji na wkładce)
  • istnieje możliwość wielokrotnej zmiany kształtu wkładki, co umożliwia np korekcję etapową (np w celu ochrony stawów kolanowych), lub dalszą terapię wkładką po uzyskaniu wstępnych efektów (np po wizycie kontrolnej)
  • materiał EVA o opatentowanej zamkniętej strukturze (bez pęcherzyków powietrza) z którego wykonana wkładka ortopedyczna, posiada pamięć kształtu, co umożliwia wykonywanie odbarczeń czasowych na wkładce (np przy bolesnych modzelach, zapaleniu rozcięgna podeszwowego – ostrogi piętowej). Po połączonej terapii (fizykoterapia, rehabilitacja, wkładka), wystarczy ponownie podgrzać strumieniem powietrza (ok 500 ºC) fragment wkładki aby przywrócić jej pierwotny kształt, pozostawiając prawidłową korekcję pięty szeroki wachlarz możliwości doboru odpowiedniej wkładki – występują w 5 stopniach twardości (dobór w zależności od wagi pacjenta, oraz rodzaju dysfunkcji)
  • opatentowana przez ICB MEDICAL podwójna gęstość – wkładki w różnych miejscach powierzchni mają rożną twardość – tam gdzie wymagane jest wsparcie, materiał jest bardziej gęsty (sztywniejszy), w innych miejscach gdzie gdzie niezbędny jest komfort, materiał ma mniejszą gęstość (jest bardziej miękki, komfortowy)
  • możliwość doboru wkładki powlekanej z zewnątrz tkaniną (np do półbutów), w 2/3 długości, specjalnych do damskich butów na obcasach, sportowych dla aktywnych, czy specjalnych dla dzieci, czy bardzo miękkich – komfortowych dla osób starszych lub tego wymagających.

Badanie z wykonaniem wkładek indywidualnych – kompendium wiedzy

Adres ul. Skarbowców 115 Wrocław

Czas trwania zabiegu 30 min

Cena zabiegu 520 zł

Przygotowanie do zabiegu Przygotowanie do badania pacjent dostaje w formie pisemnej lub mailowej.
Zalecenia po zabiegu:

Pacjent otrzymuje indywidualnie po wykonanym badaniu.

Przeciwwskazania:

Brak przeciwwskazań

Adres ul. Skarbowców 115 Wrocław

Czas trwania zabiegu 30 min

Cena zabiegu 390 - 450 zł

Przygotowanie do zabiegu Przygotowanie do badania pacjent dostaje w formie pisemnej lub mailowej.

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazania:

Dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów

STERYLNE NARZĘDZIA

Wszystkie nasze narzędzia są sterylizowane po każdym zabiegu

WYKWALIFIKOWANA KADRA

Wszyscy specjaliści przechodzą zaawansowane przeszkolenia

ZALECENIA POZABIEGOWE

Pacjent otrzymuje zalecenia pozabiegowe, aby utrzymać trwały efekt

Zobacz również inne zabiegi podologiczne

Ikonka podstawowego zabiegu podologicznego we Wrocławiu

Podstawowy zabieg
podologiczny

Ikonka stopu z odciskami

Usuwanie
odcisków

Ikonka usuwania modzeli we Wrocławiu

Usuwanie
modzeli

Ikona wrastających i wkręcających paznokci

Paznokieć
wrastający / wkręcający

Ikona - paznokcie zmienione chorobowo

Paznokcie zmienione
chorobowo

Ikonka wkładek ortopedycznych

Indywidualne wkładki
ortopedyczne

Ikona rekonstrukcji paznokcia

Rekostrukcja /
protetyka paznokcia

Ikonka stopy z brodawkami wirusowymi

Usuwanie
brodawek wirusowych

Ikona - plastyka wałów Wrocław

Plastyka wałów
okołopaznokciowych

Ikonka plastyki opuszka

Plastyka opuszka -
paznokieć uszkodzony