Zmagasz się z problemem wrastających paznokci? Dotychczasowe metody leczenia okazały się nieskuteczne? Dobrze trafiłeś. Nasz nowoczesny gabinet podologiczny oferuje usługi z zakresu plastyki wałów okołopaznokciowych. Jest to najskuteczniejsza metoda leczenia wrastającego paznokcia. Przeczytaj więcej i umów się na konsultację z naszym podologiem we Wrocławiu na ulicy Skarbowców 115.

Na czym polega plastyka wałów okołopaznokciowych?

Jedną z metod leczenia wrastających paznokci jest plastyka wałów okołopaznokciowych. Dzięki niej można trwale pozbyć się problemu, który utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Plastyka wałów okołopaznokciowych we Wrocławiu

Wały okołopaznokciowe to fałdy skórne, okalające paznokieć. Plastyka wałów okołopaznokciowych w gabinecie podologicznym we Wrocławiu pozwala na wyleczenie problemu wrastających paznokci, jeśli przyczyną dolegliwości jest przerost wałów (genetyczny, biomechaniczny lub wywołany powtarzającymi się stanami zapalnymi w ich obrębie). W klasycznej chirurgii stosuje się dwie metody: awulsję (usunięcie całości płytki paznokciowej) i resekcję klinową (usunięcie części paznokcia). Według niemieckich badań z 2013 roku, tylko u 8 na 100 pacjentów problem został rozwiązany wymienionymi metodami.

 

Tymczasem plastyka wałów okołopaznokciowych przy odpowiedniej terapii podologicznej, gwarantuje niemalże stuprocentową gwarancję całkowitego wyleczenia problemu.

 

Zabieg ten jest zaliczany do zabiegów małej chirurgii, zaś czas rekonwalescencji wynosi dwa tygodnie. Płytka paznokciowa w czasie zabiegu nie jest uszkadzana. Dzięki temu, że plastyka wałów okołopaznokciowych jest wykonywana na tkance miękkiej, regeneracja przebiega sprawnie i szybko, a ryzyko wystąpienia powikłań jest minimalne.

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest skutecznym sposobem na pozbycie się problemu wrastających paznokci. Jeżeli borykasz się z tym problemem, wówczas warto udać się na wizytę do podologa, który doradzi ci najlepszą metodę rozwiązania problemu.

 

Plastyka wałów okołopaznokciowych – kompendium wiedzy

Adres Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Przygotowanie do zabiegu Zalecenia po zabiegu Przeciwwskazania
ul. Skarbowców 115
Wrocław
45-60 min. Od 950 zł Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu dostaje przygotowanie do zabiegu w formie pisemnej lub mailowej. Pacjent otrzymuje indywidualnie po wykonanym zabiegu.
  1. Względne:
    a) Nieunormowana cukrzyca.
    b) Problemy z krzepliwością krwi
    c) Nowotwór

 

Galeria przypadków plastyki wałów okołopaznokciowych we Wrocławiu

Zobacz także, na czym polega plastyka opuszka.

 

Zobacz gdzie znajduje się gabinet ⟶

Zespół podologów z Wrocławia