Zauważyłeś punktowe zmiany skórne na podeszwie stopy? To mogą być brodawki wirusowe. Problem tkwi w tym, że bardzo łatwo jest pomylić je z odciskami, dlatego nie zaleca się leczenia na własną rękę. Korzystając z usług naszych specjalistów masz pewność, że postawią oni właściwą diagnozę oraz wyleczą brodawkę. Przyjrzyj się poniższym zdjęciom, jeśli zauważysz podobne zmiany na swojej stopie, przyjdź do naszego gabinetu na ulicy Skarbowców 115 we Wrocławiu.

Czym są brodawki wirusowe?

Kurzajki, potocznie zwane kurzajkami, są wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Nabywane zwykle na basenach, siłowniach, w hotelach, a nawet podczas przymierzania obuwia. Leczenie jest długotrwałe i wymaga bezwzględnej współpracy z podologiem. Zaleca się również suplementację w celu wzmocnienia układu immunologicznego – to nasza odporność warunkuje szybkość ustępowania zmian.

Jak wygląda proces podologicznego leczenia brodawek we Wrocławiu?

W podologii stosujemy preparaty chemiczne, które “wyciągają” zmiany do zewnątrz – przeciętna brodawka wirusowa sięga nawet około 5-6mm w głąb skóry, stąd często zabiegi dermatologiczne polegające na wymrażaniu zmian nie przynoszą efektów, z kolei usunięcie chirurgiczne pozostawia trwałą bliznę co zaburza prawidłową biomechanikę stop

 

Usuwanie brodawek – kompendium wiedzy

Adres Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Przygotowanie do zabiegu Zalecenia po zabiegu Przeciwwskazania
ul. Skarbowców 115
Wrocław
20-30 min. Od 50 zł Badanie poziomu witaminy D3.
  1. Aplikacja opatrunków ze składnikami aktywnymi.
  2. Suplementacja.
  3. Nie chodzenie na boso.
  4. Nie chodzenie na basen, saunę.
  1. Względne:
    a) Nieunormowana cukrzycab) Problemy z krzepliwością krwi

 

Galeria przypadków usuwania brodawek we Wrocławskim gabinecie

 

Aby dokładnie rozpoznać brodawkę, wykonujemy w naszym gabinecie specjalne badania.

 

Zobacz gdzie znajduje się gabinet ⟶

Zespół podologów z Wrocławia