Ustawienie stóp ma bardzo duży wpływ na kręgosłup, stawy kolanowe i biodrowe. W Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy we Wrocławiu oferujemy wkładki do butów, które mają na celu korygowanie powstających wad postawy. Współpracujący z nami fizjoterapeuta to specjalista, który dba o stan każdego z naszych pacjentów, skarżących się na ból lub dysfunkcje. Na miejscu wykonujemy indywidualne wkładki ortopedyczne do butów, które zapobiegają wadom postawy i korygują te, które już powstały.

 

 

Produkty dostosowane do każdych potrzeb

Z racji tego, że wkładki są termoformowalne, specjaliści mogą je dostosowywać do potrzeb pacjenta i tworzyć we Wrocławiu wkładki sportowe, korekcyjne, odciążające lub dziecięce:

  • Indywidualne ortopedyczne wkładki do butów mają za zadanie odciążyć zmęczone i obolałe stopy. Dzięki temu wyeliminujesz dolegliwości bólowe oraz zapewnisz sobie komfort chodzenia.
  • Sportowcy to grupa, u której odpowiednio dobrane obuwie to podstawa. Wykonujemy sportowe wkładki, które są idealnie dopasowane do stopy, a ich właściwości pozwolą na odciążenie mięśni i stawów. Jest to szczególnie przydatne podczas wymagających treningów czy zawodów.
  • Ważne jest, aby dbać o prawidłową postawę ciała dzieci od najmłodszych lat, dlatego wykonujemy także dziecięce wkładki, które są specjalnie dopasowane do małych stóp. Potrzebują one odpowiednio miękkich wkładek, dlatego wychodząc tym oczekiwaniom naprzeciw, zawarliśmy w naszej ofercie wyjątkowo komfortowe wkładki stworzone z materiałów, które są przyjazne dla delikatnej skóry.

Poznaj nasze wkładki ortopedczne ⟶

 

W naszym gabinecie znajdziesz wkładki najlepszej jakości

W gabinecie podologicznym we Wrocławiu otrzymasz wkładki idealnie dopasowane do Twojej stopy. Ich kształt można wielokrotnie zmieniać, dzięki czemu możliwa jest korekta etapowa, bez potrzeby zakupu nowego urządzenia. Materiał, z którego wkładka jest tworzona, nie posiada żadnych pęcherzyków powietrza. Warto podkreślić, że ma również pamięć kształtu, co oznacza, że można dokonać odbarczeń czasowych. Jeśli pacjent cierpi z powodu występujących modzeli, możliwe jest dostosowanie kształtu wkładki do obecnego stanu jego stopy.

 

 

Zdrowe stopy w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy

Po badaniu kształtu i budowy stopy planujemy w jakich miejscach należy punktowo utwardzić wkładki, aby były najbardziej skuteczne. Jeśli w konkretnym miejscu wymagane jest odciążenie stopy, wtedy sztywniejszy materiał zapewnia komfort noszenia. Indywidualne wkładki gwarantują wygodę chodzenia, ale przede wszystkim zdrowie. Jeśli więc szukasz odpowiedniego narzędzia, które polepszy jakość Twojego przemieszczania się,  znajdziesz je we Wrocławiu w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy.

 

Umów się na wizytę ⟶